Jakie masz marzenie? Napisz! Czas, by je spełnić.

Jakie masz marzenie? Napisz! Czas, by je spełnić.

Skrzynka marzeń

Jakie masz marzenie? Otwieram na blogu skrzynkę marzeń. Za chwilę o tym, co to takiego. Któż z nas nie lubi marzyć? Ludzie, którzy mówią, że nie mają marzeń są podobni do tych, którzy mówią, że nie śnią. Otóż śnimy każdej nocy, tylko nie po każdej nocy możemy zapamiętać sen. Jest na to dość prosty sposób. Budzić trzeba się powoli i zaraz po przebudzeniu przypomnieć sobie cały sen. Zrobić krótkie jego streszczenie w głowie, co pozwoli na utrwalenie obrazów. Czy tak samo dzieje się z marzeniami? Myślę, że całkiem podobnie. Pochłonięci codziennością, rutyną, troskami i problemami zapominamy o marzeniach. W okresie dzieciństwa lubiliśmy bujać w obłokach, jesteśmy wolni od systemu i norm społecznych. Marzyć zawsze warto, bo z tego rodzą się wspaniałe osiągnięcia. Gdyby nie ludzkie marzenia nie byłoby odkryć naukowych. W pamięci utkwił mi pewien cytat – “sny magii mogą pewnego dnia stać rzeczywistością i jawą nauki”. Warto pamiętać o swoich marzeniach, bo pielęgnowane utrwalają się w podświadomości. Na swoich warsztatach lubię opowiadać o moich marzeniach – tych spełnionych – i pokazywać jak przekształcić je w cele oraz jak dążyć do ich osiągnięcia. Lubię podawać przykłady w postaci własnych doświadczeń i przeżyć.

Jakie masz marzenie?

Pierwszym podstawowym krokiem jest mieć marzenie. Marzenia zazwyczaj nie są rozsądne, często są nielogiczne, nie biorą swojego źródła w praktycyzmie i zdroworozsądkowym podejściu. Coś, czego pragniemy i wydaje nam się nieosiągalne i nierealne w danej chwili i momencie życia, to jest właśnie marzenie. Często pragnienie to ma wyraz dla nas abstrakcyjny. Na tym to ma polegać. Ma wypływać z Twojego wnętrza, a nie być poparte tysiącami analiz i akceptacją innych osób. Skłonność do marzeń to charakterystyczna ludzka cecha. Cecha ta pcha nas przodu, daje nadzieję i wiarę. Elektryczność, samoloty, nowoczesne leki, lot na Księżyc… Nic takiego by nie było gdyby nie marzenia, który były inicjatorem wielkich odkryć.

Zabawa w spełnianie marzeń

Proponuję następującą zabawę. Wpisz w komentarzu jakie jest Twoje aktualne marzenie. W czasie i miejscu, w którym się teraz znajdujesz. To będzie pierwszy krok do jego spełnienia. Możesz podejść do tej zabawy pół żartem pół serio. Możesz równie dobrze chcieć dokonać zmian i podjąć próbę osiągnięcia celu. Daj się ponieść fantazji, a jeśli codzienność za bardzo Cię przytłoczyła, spróbuj myślami odpłynąć do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie o czym marzyłaś/eś. Jeśli i z tym jest problem, zamknij przez chwilę oczy, weź 3 duże oddechy i poszybuj myślami do najpiękniejszej chwili w swoim życiu. Poczuj ją wszystkimi zmysłami. Odpowiedz na pytanie dlaczego ta chwila była taka wspaniała i co sprawiło, że tak bosko się wtedy czułaś/eś.

Jeśli już wiesz, jakie masz marzenie (pamiętaj, że nie ma głupich marzeń i pomysłów. No chyba, że są rodem z horroru 😉 ), wpisz je w komentarzu. Daj światu znać, o czym marzysz. Potem pokażę, co dalej…

Gotowi? Zaczynamy 🙂 Yuhuu

Zobacz jakie jest jedno z moich tutaj

Zobacz również jak sport pomaga Ani Lewandowskiej spełniać marzenia tutaj

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


2 thoughts on “Jakie masz marzenie? Napisz! Czas, by je spełnić.”

  • Moje marzenie wybodowac dom ,miec wielki garaz z mozliwoscia odnawiania zabytkowych aut,basen plac zabaw ,dzakuzi ,studio nagraniowe sale dyskotekowa,sprzet dj wypasiony samochod fiat 125 zwany duży fiat ,maluch fiat 126 ,shl m11 motor,wsk motor,syrenke ,warsawe samochody mega podwórko z altana miejscem na gril ,na siatkuwke,pilke nozna,tenis ziemny gra w kosza,tenis stolowy,piłkazyki,bilard,kregle,sale kinowa,mam jescze,ale niebede wymieniał.najwazniejsze ,to duży fiat 125 ,shl m11,warsztat ogromny i dom z podwurkiem ogromnym.i własną firme.zwidzic kazdy kawalek polski i całego swiat zwiedzic.

    • Długa lista! Ważne, że masz marzenia i umiesz ustalić, które są dla Ciebie najważniejsze. Zacznij od skupienia się na jednym z nich i skieruj swoje myśli, wysiłki, by je spełnić. Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *